Hürrem | Konular | Kitaplar

Tarihi katledenler şehzade mustafa'yı ne yapardı!!

Sitemize yüzlerce yorum geliyor.

Kurtlar Vadisinde Çakır öldüğünde cenaze namazı tertipleyen dizi-zekalılar bugün de şehzade mustafanın şehadetine yas tutuyorlar..

İzledikleri dizilerin etkisinden kurtulamayan bu dizikafalılar kafalarını kumdan kaldırıp gerçek tarihi görmekten acizler.

Dizideki şehzade mustafa rolündeki vatandaşın boğdurulma sahnesine kapılıp büyük bir hınçla şanlı tarihimizi boğmaya çalışmaktalar..

Bir taraftan kanuni sultanı yargısız infaz yapmakla suçlarlarken, kendileri şanlı yüce türk tarihimize karşı yargısız infaz gerçekleştirmekteler..

Dizideki hürrem sultan rolündeki kadının elindeki seneryocuklara ve mimiklerine kanıp, tarihte hiç görmedikleri bilmedikleri nasıl bir karakter olduğuna şahit olmadıkları gerçek hürrem sultanı cehennemin dibine gönderme yarışı yapmaktalar..

Hürrem sultanı entrikacı diye yerden yere vurularken, gerçek entrikayı bugün kendi hayal dünyalarını dizi seneryosuna aktaran senaristlerin yaptığını görmekten acizler!!

Ulan siz, kıçını bilgisayarınızın önünden kaldırabilmekten acizken, siz tv başında ancak çekirdek çıtlatıp keyif çatarken, o yerden yere vurup adam yerine koymadığının yüce sultan at sırtında seferden sefere koşmaktaydı..

Tarih adına, millet adına, türk milletin geleceği adına yaptığınız tek şey tvde dizi izleyip bilgisayar başına geçip yüce tarihimizi parmaklarınızla klavyenizde boğmak.. Eğer kahramanlık buysa yerden göğe haklısınız..

Daha ülken için ne yapabileceğinizi bile o kücücük saman dolu beyniniz şarz edemiyorsa burnunuzu yüce tarihimize sokmayınız!!

Oturun iki kitap okumayı öğrenin..

Oturun o yerden yere vurduğunuz kanuninin yazdığ şiirleri okuyabilmenizi sağlayacak OSMANLICA'yı öğrenmeyi deneyiniz..

Ama nerde.. Bugün hepiniz şehzade mustafa için ağıt dökerken, dünde yine hepiniz hıran dink için ermeni olmuştunuz bile!! Ya da o "hepimiz ermeniyiz" diyenlere gıkınızı çıkaramayacak kadar korkaklığınızdan köşenize sinmiştiniz..

Bu zihniyetle tarihi katleden sizler, acımadan gaddarca yorumlarla tarihini idam sehpasına gömen sizler, padişah olsaydınız şehzade mustafaları neler yapardınız hayal bile edemiyoruz..

Biraz beyne sahipseniz bu satırlardan payınıza düşen dersi alırdınız.. Ama sanmıyorum, arsız hırsız ev sahibi bastırır derler ya siz de sadece bunu yapacaksınız.. ve tüm arsızlığınızı ilan edeceksiniz..

Allah Hidayet versin

5 yorum

Allah razı olsun yüreğimizden

Allah razı olsun yüreğimizden geçenleri yazıya dökmüşsünüz

19.02.2014 - saniye

hürremin fanboyları türeyip

hürremin fanboyları türeyip site açmış zevzek zevzek başlıklar açıyor va arkadaş :))) bi de öyle bi yazmış ki sanırsın 1500'lerden ışınlanmış mk.

19.02.2014 - Gökay

CVP:hürremin fanboyları türeyip

burada dizi seneryoları ile çarpıtılan tarihi olaylara farklı bakış açısı sunulmaktadır

Siz dünyaya baktığınız açıdan biz böyle gözüküyor olabilir. Hele gelin bir de burdan kendinize bakın, halinize acırsınız

20.02.2014 - gerçekler

Adam oğlunu öldürmüş hala

Adam oğlunu öldürmüş hala konuşuyorsun,Hikaye anlatmaya gerek yok herkes tarihini okuyup neyin ne olduğunu çok iyi anlıyor..

30.04.2014 - mehmet

kime yas tutacaklarını sana

kime yas tutacaklarını sana sormayacak kimse sen çok mu biliyorsun hürremin gerçek hayat hikayesini kimse bilemez kendi kanındaki insanlara çemkiriyor nerden geldiği belli olmayan Köleye aşkla bağlanıyorsun yaptığın iş değil boşuna uğraşmısın..yazık

17.05.2014 - Ziyaretçi

Konular