Hürrem sultan LEO'dan mı hamile kaldı

Sözde müslüman, iç dünyalarında ise islam düşmanı olan insanlar tarafından aslı astarı olmayan iftira kampanyasına devam ediyorlar

Tarihte LEO adında bir karakter kesinlikle yaşamamıştır. Sadece seneryo ve reyting amaçlı olarak dizi ve romanlarda uydurulmuştur.

Hürrem sultan ALİM bir kadındır. Muhteşem bir osmanlı kadınıdır.

Kesinlikle bu iftira kampanyasıdır. Bu iftira tuzağına asla düşmeyiniz. Aklınızdan bile böyle iftiralara inanmayı geçirmeyiniz..

Evet bu dünyada belki bu iftiracılar cezasız kalacak, dünya mahkemeleri yargalamayı bile gerek görmiyecek.. Ancak yarın ahirette öldükten sonra Hürrem Sultan bu iftiracıların yakasını yapışacak hepsinden haklarını alacak..

Hürrem sultan LEO'dan mı hamile kaldı yorumları

 • Image Description
  Ziyaretçi
  23.06.2011

  sanki o yillarda yasadinda biliyorsun leo diye birinin olmadigini.. yanindamiydin hürremin? nerden bileceksin leo nun olup olmadigini? belki gercekten vardi leo diye biri? hürremin ne seytan oldugunu cümle alem biliyor... leo diye biri olmus olsaydi bile kesinlikle hürrem kanuniyi leo ile aldatir ondan hamile kalirdi ve cocuk dogurup kanuniye kakalardi.. nerden bileceksin??? o rus cariyeden hersey beklenir.. kiskancliktan kanuni nin oglu mustafayi bile öldürttü.. kalkmissin burda hürremi melek yapiyorsun halk onu cadi gibi görmeye baslamis zamaninda bee.. eger hürrem diye bi kadin olmasaydi osmanli cökmezdi belki.. yilanin tekiymis.. sevmiyoruz o cakma osmanli kadinini!

 • Image Description
  ayşe
  23.06.2011

  Ben inanıyorum hürrem sultanın çok temiz bir kadın olduğuna,o kadınların çoğu iyi yetişmiş ,alim insanlarmış , koskoca cihan padişahı ülkeleri fetheden insan , kötü olsaydı tutmazdı hürremi , osmanlı padişahlarının ise yüzde 80 i yabancı kadınlarla evlilermiş , çünkü tüm dünya abizimmiş , bizlerin kökenini araştırsan kimbilir hangi millete aidiz , ırkçılık gözetmeyelim lütfen , hepside atamız , hepsininde bu ülkeye faydaları ,hayırları olmuş , bizler kendi ülkemize sahipmiyiz , geleneğimize kültürümüze ne kadar sahip çıkmışız o kötülediğiniz hürrem müslüman bir kadın ,hayır hasenat sahabi , haremin içini kimse bilmez adı üstünde harem ,

 • Image Description
  vedat
  25.06.2011

  Hürrem sultan iyi bir insanmıydı ? Eğer sen böyle dersen pargalı ibrahimin şehzade mustafanın mustafanın çocuklarının şehzade beyazıdın şehzade cihangirin hakkına asıl sen girersin ! Hürrem sultan önce iftiralarla pargalıyı katletti.Pargalıyı cellat kara ali adında cellat boğmuştur..Bu cellatın en önemli özelliği kimseye acımamasıdır.Ama pargalıyı öldür emri geldiğinde ağlamıştır saatlerce ve odaya girdiğinde ilkten yapamayıp sonra zorla boğmuştur.Sonra hürrem adlı kafir sahte mektuplarla şehzade mustafayı ve çocuklarını katlettirmiştir! Mustafanın ölümü üzereine kardeşi cihangir üzüntüden vefat etmiştir.Mustafadan dolayı hürremin padişah yapmak istediği oğlu olan beyazid bu haksızlığa göz yummayıp annesine isyan etmiştir ve onun ve çocuklarınında sonu aynı olmuştur...Sen hürreme iftira atıyorlar dersen bu kadar kişinin hakkına girersin.Sen ne biliyorsun ki osmanlı hakkında? Kaç kere araştırma yaptın.Ben bu araştırmalarla büyüdüm.Emin ol hürrem zehirli bir yılandan farksız...

 • Image Description
  aman dikkat
  25.06.2011

  Bir müslümanı kafir diyen kendisi kafir olur. Sizin yazdıklarınız bir çok klasik osmanlı düşmanlarının propaganda aracıdır. Klasik duydugumuz şeyler bunlar

  Ama gerçekte olaylar onların sandığı gibi asla değil.. Çünkü dünyaları çok farklı.. Allah hidayet firaset versin

 • Image Description
  TARIH UZERINE
  26.06.2011

  :) çok güldüm okurken yorumlarınızı.
  gelelim benim yorumlarıma:
  1. pargalı ibrahim sanat aşığı biridir, ve kanuninin kardeşi gibidir ama ölümü hürrem kadar kendi elinden de olmuştur. emir vermeyi komuta etmeyi o kadar sevmiştir ki şu sözleri:" burada kural benim, ben evet demeden bu ülkede hiç bir şey olmaz, sultan ben hayır dediğimde beni dinler..." sultandan daha hakim olduğunu söylemesi sultanı kızdırmıştır, halk da diktirdiği heykelleri dini inanç sebebiyle beğenmemiştir sonucunda öldürülmüştür.
  2. mahidevrana gelirsek zavallıdır, edirnedeki sarayında bir şehzade doğurduktan sonra padişahın bir daha gözdesi olmamaıştır. mustafa da öldürüldükten sonra yaşlanan kadar mezarı başında ağlayarak fakirlik içinde geçirmiştir. ancak hürrem sultan öldükten sonra mustafa sultan için bir türbe yapılmış ve kendine maaş bağlanmıştır, hürremin oğlu tarafından.
  2. mustafa sultan yiğitliğiyle, cesurluğuyla ve aldığı iyi eğitim sebebiyle üstün bir şahıstır. saray, halk ve askerler tarafından çok sevilmiştir. ölümü üzerine ağıtlar yakılmıştır.
  ölümü kuşkusuz bir kayıptır.
  3. beyazıt ise yönetimde çok etkili olmamıştır ama sokollu mehmet paşa gibi bir şahıs da sayesinde oldukça yer edinmitir devlet yönetiminde. yönetiminde daha çok sanata ve mimariye eğilim duymuştur.
  4. hürrem sultan ise aklı ve eğitimiyle saygıdeğer biridir. tarihte ilk kez bir kadın yönetimde bu kadar etki sahibi olmuştur. saraya girdiği 14 yaşlarında saray tarafından beğenilmiştir ve saygı duyulmuştur. ve yine osmanlı tarihinde ilk defa sultanla evlenen kadın olma şerefine yerleşmiştir. eski dönemlerde cariyeler aldıkları maaşları hayır işlerine yatırmaktaydılar. sarayda oldukları için bu paralara ihtiyaçları yoktu çünkü. hürrem sultan ise mekkeye bağış yapmak istemiştir ancak kurala göre köleler(cariyeler köleydi) bağış yapamazdı bunun üzerine padişahtan kendisini salmasını istemiştir. padişah bunu yerine getirdikten sonra yanına (halvet) çağırdığında kendisinin köle olmadığı için yanına gitmesinin zina olacağını belirtmiş ve bunun üzerine padişah kendini nikahına almıştır.(padişahların nikahına almama sebebi ise bir savaşa dayanır. bu savaş sırasında esir düşen eşlerinin başına bişey gelmesi onur zedeleyici olur bu yüzden evlenmezler cariye alırlar.kaynağından emin değilim meraklıları araştırsın).
  bu arada hürreme de bu kadar yüklenmeyelim. hangimiz çocuklarımızın ölmesini ister ki. hürrem kendi çocuklarını korumaktaydı, onların yönetime geçmesini istemekteydi hepsi bu kadar:)) eh güzel şeyler yapmadı sonucunda ama bu kadar büyük bir öfke neden. ayrıca hürreme rus diyenlere de çok güldüm. osmanlı da hangi cariye türktü ki! hepsi farklı farklı milletlerden alınan kölelerdi, yada hediye olarak gelmişlerdi.
  5. hareme gelirsek sanıldığının aksine seks ve eğlence sefalarının sürdüğü bir yer değildir tam aksine bir eğitim kurumudur. burda kızlar çeşitli alanlarda eğitime tabi tutulurlardı böylece osmanlının yönetim kadrosu için eğitimli eş kadrosu yetiştirilirdi. bunlardan öne çıkanlar padişahın cariyesi olurdu, diğerleri ise yönetimdeki çeşitli insanlara eş olarak hediye edilirdi. zaten haremin kapısında da allahım bize hayırlı yeri nasip et(anlamında) bir yazı vardı. amacı ise bu kurumun eğitimli kaıdnların eğitimli çocuklar yetiştirmesiydi. ee bouna demişler" bir toplumu değiştirmek istiyorsanız işe anneleri eğitmekler başlayınız" diye.

 • Image Description
  Ziyaretçi Ayşe Kurt
  27.06.2011

  ÇOK HAKLISINIZ! MELEK YÜZLÜ ŞEYTAN!

 • Image Description
  Ziyaretçi
  28.06.2011

  çok iyi konuştun keşke herkes senin gibi düşünse

 • Image Description
  Ziyaretçi
  01.07.2011

  hürrem sultanın adını leo ile aynı cümlede anmak bile saygısızlıkların en büyüğü olur.

 • Image Description
  Ziyaretçi
  14.07.2011

  çok doğru söylüyorsun sanki o dönemde yaşamışta bize öyle biri yok diyor.

 • Image Description
  Ziyaretçi
  28.08.2011

  Ya inanmıyorum size ya! Çoğunuz hiç bir tarih kitabı okumamış insanlarsınız gelip burda sanki büyük bi tarihçi gibi ahkam kesiyosunuz! Bi de diyolar ki sen yaşadın mı o zamanda nerden biliyosun Leo diye biri olmadığını? İyi o zaman bu saçma sapan bahaneye sığınarak bir sürü hayali karakter uyduralım sonra diyelim belki var böyle biri. Sizin yaptığınız bundan başka bişey değil. Haremde Valide Sultanın Hanım Sultanların gözcüleri, o kadar ağalar olucak ve Hürrem Sultan -Kanuni ile 16. yüzyılın en büyük aşkını yaşamış bu kadın- Leo'la birlikte olcak hamile kalıcak öyle mi? Siz bizim saraylarımızı batılı saraylarla karıştırdını heralde!
  Bir de yüzyıllardır hastaların şifa bulduğu, fakir fukaranın karnını doyurduğu İStanbul'da,Edirne'de o da yetmezmiş gibi Mekke ve Medine'de bir sürü hastane,mektep,medrese,imarethane,çeşme yaptırmış her sene Mekke ve Medine 6000 altın göndermiş bi kadına kafir diyosunuz! Ama ömrünün son iki yılında kendisine hediye edilen Kuran-ı Kerim'leri geri çeviren, kendini durduk yere Seraker SULTAN ilan eden ve bu yüzden öldürülmüş bi adamı İbrahimi savunuyosunuz! Müslümana kafir, dinle arası çıldığı için öldürülen bir adama Müslüman demeye devam ettiğiniz sürece sizin dininizle aranız açılıcak söyliyim.

 • Image Description
  Ziyaretçi
  29.08.2011

  bi yerde cariyeler 3yıl eğitim aldıktan sonra hünkarın karşısına geçıyorlar diyosnuz bi yandanda leodan hamile diyonuz yani ben daha size ne diyim ha leo geldiğinde diyorsanız o sıralarda bi çocuğu olmadı ki hahaha ama şimdiki hamileliyi diyosanız hiç karşı karşıya geçmediler nerdeyse hiç görmediler doğru düzgün bi kere hamileliği ondan değil süleymandan yani ben size tesüf ediyorum yani

 • Image Description
  Ziyaretçi
  07.09.2011

  SEN SANKİ ÇOK YAŞADIN O DÖNEMDEDE YILAN DIYORSUN. SİZ KENDİNİZİ NE SANIYORSUNUZ. BELKI SIZ SUANDA IFTIRA ATIYORSUNUZ VE GUNAHA GIRIYORSUSUNUZ. SİZ BİR PADİŞAHIN NIKAHLI KARISINA NASIL DIL UZATABILIYORSUNUZ. O HATA YAPMIŞ OLSA BİLE SİZ O NASIL KARIŞIYORSUNUZ KENDİNİZE GELİN VE LAFLARINA DİKKAT EDİN!!

 • Image Description
  merve
  07.09.2011

  BİZİM HÜRREME BİRŞEY DEDİĞİMİZ YOK İYİLİĞİDE KÖTÜLÜĞÜDE KENDİNE YANLIZ BAZILARIDA İBRAHİM VE MUSTAFAYA SUÇ BULUYO HÜRREM SULTAN HAKKINDA KONUŞULDUĞUNDA GÜNAHA GİRİYOZ İBRAHİM VE MUSTAFA HAKKINDA KONUŞULDUĞUNDA BİR ŞEY OLMUYOR ÖYLEMİ