Hürrem | Konular | Kitaplar

Kafandan ne geçiyorsa Harem'i öyle görürsün

Harem üzerinde hep yazıldı çizildi. Neler demediler ki.. Ressamlar oturdu tonlarca yağlı boyalar yaptılar. Yaptılarda yaptılar.

Aslında olayın iç yüzü şu. Herkes kendi fantezisini anlattı. Ortada onları onaylayan bir belge kaynak not hiç bir şey yok. Hatta iddiaların tam aksini gösteren kanıtlar varken. İşte tüm yazılanlar çizilen yazanın çizenin fantezi dünyasının ve hayallerinin ürünü oldu.

Eğer padişah olsaydınız ne yapardınız? Diye anket açılsa,sadece uçkurunu düşünenler esir ettiği kızlarla bol bol fantezilerini anlattılar. Onların beyni sulanmış kafalarında sadece cinsellik ve seksten başka hiç birşey yok. Sadece rüya görüyorler.

Harem, mahrem gizlilik sır. Kişinin namusu.. Sarayda ise padişahın namusu. O devletin namusu. Toplumun namusudur. Padişahların eşleri o toplumun annesidir. Toplumun ırzıdır. Namusudur. Tüm cümle alemin gözü orada..

Düşünün Bill clinton, monika levski ile ilişki yaşadı ne oldu? cümle alem duymadı mı? Heryerde manşet olmadı mı? herkes yazıp çizmedi mi? davalar açılmadı mı? Ya da italya başbakanının çapkınlık hikayelerini her gün boy boy gazeletelerde okumadık mı?

Durum böyle iken, beyaz saraydaki küçük bir kımıltı cümle aleme duyurulurken topkapı sarayındaki islama aykırı, dine aykırı birşey olacakta dönemin şeyhülislami, din alimleri, ya da dönemin yazarları kıyamet koparmıyacak mı sanıyorsunuz?

Bugün çankaya köşkünde benzeri bir hadise olsa sessizce örtülecek mi sanıyorsunuz? Hanginiz Sayın cumhurbaşkanımızın böyle gayri ahlaki ilişkiler yaşayabileceğini düşünebilir? Ya da yaşanmış olsa hangi medya organları hangi muhalefet sessiz kalabilir? Günümüzde olmasını bile ihtimal vermezken geçmişte neden bize yakışmayan namus ve ahlak iftiralarını atıyoruz?

Unutmayın Harem ile alakalı hiç bir ahlaksızlık belgesi yoktur. Kaynak yoktur. Tam tersi orası bir eğitim yuvası olmuştur. Asırlar sonra ilk batılı iftiracı yazarlarca yazılmış ve sonraları tarihinden kopmuş yerli reytingciler bunları kullanmıştır.

Çevrenizde haremi farklı olarak lanse etmeye çalışanlar ancak kendi fantezilerini anlatıyorlardır. Onlar o güce sahip olsalar yapacaklarını söylüyorlardır. Onlar hayallerini cihan padişahları üzerinden döktürüyorlardır.

Ha bir de arsız hırsız gibi, gerçekleri söyliyenleri de yerden yere vurmayı da çok iyi bilirler. Osmanlıcı, şeriatcı, örümcek kafalı, gerici vs. vs. diye sayarlarda sayarlar..

Onları ve fantazilerini Allaha havale ediyoruz.

www.zehirliok.com


5 yorum

yahu ben bir şeyi

yahu ben bir şeyi anlamadım... şimdi siteyi dolaşırken birşey dikkatimi çekti... tamam diziyi yerden yere vuruluyor.... bir şey yapılır... beğenen beğenmeyen olur... araştırılır... öğrenilir... osmanlı imparatorluğu dünyaya hükmetmiş bir imparatorluk.. adaletiyle, icraatlarıyla dünyanın önünde eğildiği üç kıtaya hükmetmiş büyük bir devlet... o ayrı bir konu..

benim dikkatimi çeken şey sitenin tamamında sürekli islamiyetten müslümanlıktan bahsediliyor... ama sitede dikkatini çeken başka birşey daha var..

bir reklam ..." İsa'yı neden seçmeli? İsanın yaşamının kısa bir özeti. İsa bize neler sunuyor:"
www. kamp****.com

arkadaşlar birbirinizi yemeyi bırakın gerçekleri görün... eğer sitedeki bu reklam sizin de dikkatini çektiyse üzerine bir tıklayın da görün... lütfen tarihimizi kullanmayalım...
muhteşem yüzyıl bunu yapıyor ama buna karşı çıkan bir sitede hıristiyanlığı öven, isayı anlatan bir sitenin reklamı neden yapılıyor?!... hem de sitenin başında "osmanlıyı anlayabilselerdi müslüman olurlardı" diye yazarken...

13.04.2011 - arzu tan

istenmeyen reklamlar engellenmiştir

Uyarınız için teşekkür ederiz. Sitemizin içerine ters istenmeyen reklamlar fark edildiğinde derhal engellenmektedir.

Bugün misyonerler bir çok alandan propaganda yapmaktalar. Gördüğünüz site reklamı gözle görüleni. Diğer tarafta izlediğimiz bir çok film dizide gizliden bu propaganda devam etmekte. Sokakta yürürken bile elimize onların bir adet kitabını elimize tutuşturmaktalar.

Biz sitemizde engellesekte bu reklam bir çok başka sitede çıkabilmekte. Güzel olan onlara cevap niteliğinde siteler açmak ve o siteleri desteklemek. Tarihimizi ve tarihi değerlerimizi aşağılamak, küçük düşürtmeye çalışmakta onların propaganda araçlarından biridir!

14.04.2011 - hayat

Harem de neler oldu

Imdat bey,
siz osmanlı zamanındaki haremi simdiki zamanla kıyaslıyorsunuz.
Clinton Monika Levinski ile iliskiye girdi ama olayı yayınlayan medya gazete internet var.
O zamanki insanlarimiz soy adı bile yokken, okuma yazmasıda bilmezken, anadolu halkımıza mı, kime anlatacaktınız.
Padisah savasan bir adam, korkutan korkan bir adam. Halk zamanlar ona iftira bile atamazdı.
Bence demek yalnis biliyorum.
Ama dediginiz gibi bir harem var.
onlardan birisiyle evlenen bazı padisah var
sayısı yükselen ve dediginiz gibi saklı, namus gibi korunan, hapisde yasayan bu bayanlar
cok büyük fantaziye gerek yok...
Padisah da bir insan...
oriental erkekler fazla duymak istemez ama kadındada cinsellik varsa...
neden olmasın ki?
neyden korkuluyor bilemiyorum. Tarihimiz cok trajedi yasadi ama benim kanatimce tarihi biraz karıstırmak insanı dinden cıkarmaz!

09.01.2013 - Ziyaretçi

CVP:Harem de neler oldu

1. o dönem soyadı bile yoktu diyorsunuz :) soyadı demek adı üstünde soyunun adı.. osmanlıda sülale/soy ların adları elbet vardır. ve kişilerin kayıtları yapılırken baba adları ile de kaydedilirdi.. T.C. Kimlik no gibi bir sistem yoktu deseydiniz mantıklı olurdu :) teorik olarak baktıgınızda aynı soyadlı ve adı taşıyan tr de binlerce kişi var. eski sistem daha sağlam kayıt tutardı.

2. O zamanın medyası interneti yok diyorsunuz. aslında tam çuvallıyorusunuz. evet telefon dinleme gizli kameralar vs yoktu ancak o dönemin de kendine has bir dedikodu/magazin ağı vardı. casusluklar daha farklıydı. bütün bilgiler kolaylıkla yayılabiliyordu. 2 insan varsa arasında bilgi mutlaka 3ncüsüne ulaşır merak etmeyin :)

3. padişah silah gücü savaşcı dan cok halkın gönülüne taht kurmuş bir lider kahramandır. iyi analiz ediniz. yoksa internetsiz, tc kimliksiz, adsız soyadsız, magazin programları olmadan 3 kıtaya hükmeden bir padişahın halkı nasıl 600 sene bağlı kalabilmiş dersiniz... burada SADAKAT var SEVGİ var.. dünyanın farklı hala adlarına hutbeler okutulan padişahlarımız var.. bu korkudan değil sevgidendir..

4. harem zaten devlet erkanına üst düzey yöneticilere EŞ yetiştirmek için kurulmultur. ve ilk başltada tabiki padişaha da oradan eşler seçilmekteydi.. Fakat HAREM osmanlıda GENEL anlamlı bir terimdir. birden çok farklı anlamları içinde barındırmaktadır. Kadınlara özel bütün alanlar içinde HAREM kelimesi kullanılmaktaydı..

5. Padişahın canı çekti alır bir tanesini demek kolay. tayyibin canı çekse oddüten alabilir mi istediği kızı? abdullah gülün canı çekse köşkte çalışan kadınlardan alabilirmiydi istediğini? koskoca devlet adamı.. neden almasın dimi? insanlar gerçekleri değil kafalarındkai fantazileri yazıyorlar..

15.01.2013 - gerçekler

Bırakın yav bu işleri...

Bırakın yav bu işleri...

28.03.2013 - Ziyaretçi