Hürrem | Konular | Kitaplar

Muhteşem yüzyıl dizindeki harem kurgusunu nasıl değerlendiriyorsunuz4 yorum

merhabalar bence bu filmde

merhabalar bence bu filmde kadınların ne kadarda kötü düşündüklerini çekememezliklerini iyi anlatıyor hiç siz filmde erkeklerin fitne fesat yaptıklarını gördünüz mü hep kadınlar günümüzdede öyle bu filmin yönetmenini kutluyorum kadınların gerçek yüzlerini ortaya koymuş tşkler.

16.02.2011 - murat

hürrem sultan

cnbs-e izleyenler bilir tudors dizisindede kendi tarihlerini anlatıyorlar bu dizide inanın cinsellik hat safhada ama izleyen neden izliyor o sahnelerimi görüyor bu önemli aklımızda ne kaldıysa anladığımız odur.
bir de ben muhteşem yüzyıla olumlu bakıyorum ve takip ediyorum çok başarılılar bence yok gerceği yansıtmıyor diyenlere sözüm yapın gerceğini yansıtanı o zaman ....
uzaktan sadece olumsuz eleştirmek çok kolay geliyor. bazı gördüklerimde mesela aaa bu böyle değildi bize öğretmenlerimiz şöyle anlatmıştı dediğim veya aaa abarttı ama dediğim çok var ama ben dizi olarak ve tarih olarak beğenerek izliyorum umarım selim dönemine kadar devam eden bir dizi olur ve selim dönemide aynı şekilde anlatılır.

17.02.2011 - Ziyaretçi

Biz KAFİR'ler gibi değiliz. Farkımız olmalı öyle değil mi?

O dönem biz daha henüz tuvaleti banyoyu keşfedememiş avrupalılar gibi sadece hayvan gibi yaşıyorsak onlardan farkımız neydi?

Dizi o farkımızı gösterebilecek kalite ve olgunlukta bir dizi değil. Klasik avrupa kültürü ile empoze olmuş beyinlerin ürünü!

17.02.2011 - Arif

son derece yanlış bir dizi

son derece yanlış bir dizi olduğunu düşünüyorum. eğer sadece harem sahnelerine yer verceklerse o zaman dizinin adını muhteşem cariye veya hürrem sultan gibi bir isim koyabilirlerdi.muhteşem yüzyıl dizinin içerisinde o yüzyıla ait savaşlar ,önemli olaylar , padişahın seferlerine yer verilmelidir.İnsanlar eğer bu dönemi öğrenmek istiyorlarsa kitaplardan yararlansınlar diyorum çünkü dizi herşeyi çok yanlış anlatıyor ve insanlarıda o dönem ve padişah hakkında farklı düşündürüyor.

23.04.2011 - Ziyaretçi